Bankaların kendi siteleridir.
Sahibinden Satılık Yazlık
Garanti Mortgage
Garanti Mortgage
Akbank
Akbank
TEB
TEB Konut Kredisi
Deniz Bank
Denizbank Konut Kredisi

Sıkça Sorulan Sorular ?

Türkiye konut kredisi hangi tutarlarda verilir?

Alt limitimiz yoktur. Kredi üst limiti ise başvuru sahibinin finansal durumuna ve anlaştığımız bankaların kredi derecelendirme kriterlerine bağlıdır.

Türkiye konut kredisi hangi tür konutlar için verilir?

Alınacak konutun yüzde sekseninin tamamlanmış olması gerekir. Tapunun kat irtifaklı tapu olması gerekmektedir. Niteliği arsa gözüken tapuların ilgili Tapu Müdürlüğü’ne gidilerek, kat irtifaki tapusuna dönüştürülmesi gerekmektedir.

Türkiye konut kredisinin güncel faiz oranları nedir? Aylık miktari ne olur?

Faiz oranları kredinizin vadesine ve anlaştığınız bankaların kredi politikalarna göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye konut kredisinin süresi ne kadardır?

Kredi en az 1 yıl ve en fazla 20 yıl olmak üzere başvuru sahibinin tercih ettiği bir süre için verilebilir.

Başvurabilmek için gerekli şartlar nelerdir?

Başvuru sahibi başvuru anında en az 23 yaşında ve kredi vadesinin bitiminde en fazla 70 yaşında olmalıdır. Bu hizmetimizden yararlanabilecek kişiler aşağıda belirtilmiştir.

 • İşyerinde Maaşlı Çalışanlar
 • Emekliler
 • Hastalıktan Maaş Alanlar
 • İşyeri Sahipleri
 • Süreli veya Süresiz Oturum İzni Olanlar
 • Kırmızı Kalemi Olanlar
 • Yeni İş Kuran
 • Girişimciler
 • Türk Vatandaşlığından Çıkanlar
 • Avrupa Birliği Vatandaşları
 • Geçici Personeller
 • Freelance Çalısanlar

Hangi masraflar dikkate alınmalıdır?

Ekspertiz Masrafı: Bankaların anlaştığı ekspertiz şirketleri tarafından mülkün değerlendirmesi yapılacaktır. Ekspertiz ücreti 320 Euro tutarındandır. Kredinizin ön onayı geldikten sonra, bu tutarın acentanıza ödenmesi gerekmektedir.

Sigorta Masrafları : Konut Kredisi verilebilmesi için bankalar, kredi tutarınız kadar hayat veya ferdi kaza sigortası yapmaktadırlar. Hayat sigortası primlerinin toplamı, kredi tutarının üzerine eklenir. Alternatif olarak başvuru sahipleri mevcut hayat sigortalarını da temlik edebilirler. Bu takdirde yeniden hayat sigortası yaptırılması gerekmez. Ayrıca satın alınacak konutun Doğal Afet Sigortası'nın (DASK) ve Hasar Sigortası'nın yaptırılması şarttır. DASK ve Hasar Sigortası poliçelerinin bankalarımızın onaylayacağı, Türkiye de tanınmış bir şirket tarafından yapılması gerekir. Genelde Türkiye' de yaptırılan sigortaların süresi bir yıldır ve otomatik olarak uzatılmaz. Zorunlu sigortaların her yıl yenilenmesi kişinin sorumluluğudur.

Dosya : Ücreti Yurt içi ve Yurt Dışı hizmet bedeli kredi türüne ve miktarına göre değişir. Bu bedel teklif mektubumuzda sizlere yazılı olarak verilir.

Tapu Alım-Satım Harcı (Tapu Müdürlükleri ile ilgilidir) Satış, bir malın mülkiyetinin belli bir bedel karşılığında bir başkasına devredilmesi işlemidir. Satış bedelinin belirlenmesi taraflara aittir. Az veya çok belirlenebilir. Tapu sicil müdürlüğünün bu bedelin az veya çok olduğu yönünde müdahale yetkisi yoktur. Ancak tapu sicil müdürlüğü, satış bedelinin emlak beyan değerine yeniden değerleme oranı uygulanmak suretiyle bulunacak değerden düşük olmaması gerektiğini, aşağı olması halinde aradaki farkın Vergi Usul Kanununa göre cezalı olarak tahsil edileceğini resmi senede yazarak taraflara hatırlatır. İşlemin yapılabilmesi için, beyan edilen alım satım bedelinin Binde 15 (Yüzde 1,5) i Alıcı tarafından, Binde 15 (Yüzde 1,5) i Satıcı tarafından (Toplam %3) Alım-Satım harcı olarak Tapu Müdürlüğü’nün yönlendireceği bankaya ödenmelidir.

Türkiye'ye güvenebilirmiyiz? Neden?

Evet, çünkü firmamızın hedef kitlesi gurbetçilerdir. Başvurunuzu Avrupa’da AFM lisanslı acentalarımıza yapıyorsunuz. Kredinizi Türkiye’deki en saygın uzman bankalardan kullanıyorsunuz. Tapunuzu da ilgili Tapu Müdürlüğü’nden alacağınız için arada sizi dolandırabilecek veya kazıklayabilecek hiç bir kişi veya kuruluş bulunmamaktadır. Firmamız, Türkiye’de 2008 den beri faaliyet göstermekte olup, bu süre içerisinde yüzlerce gurbetçiyi Türkiye’de ev sahibi yapmıştır. Hedefimiz Avrupa’da yaşayan tüm gurbetçi ailelerin Türkiye’de diledikleri şehirden bütçelerine uygun bir eve sahip olabilmelerini sağlamaktır.

Kredi başvurumuzun souçlanması ne kadar sürer?

Evrakları AFM lisanslı acentalarımıza eksiksiz teslimden sonra bir hafta içerisinde ön onayınız alınır, ikinci hafta ekspertiz sonuçlandırılır, üçüncü hafta yeni evinizin tapusunu alabilirsiniz. Konut teminatlı kredilerde de süreç aynıdır.

Tapumu almak için veya kredi mi kullanmak için mutlaka Türkiye'ye gitmem gerekiyor mu?

Hayır, bankanın size vereceği vekaletname örneğini bulunduğunuz ülkedeki konsolosluktan hazırlatıp, (Konsoloslukta vekaletnameyi hazırlayan yetkililere vekaletnamenin bire bir olması gerktiğini mutlaka söyleyiniz, aksi takdirde Konsolosluğa tekrar gitmeniz gerekebilir) bu vekaletname ile Türkiye’ye gitmeden de güvendiğiniz bir kişi tarafından tapunuzu alabilir veya kredinizi kullanabilirsiniz.

Alacağım evin yenimi olması gerekiyor?

Hayır, eski bir ev de olabilir. Sadece almak istediginiz evin inşaat tamamlanma oranı en az yüzde 80 olmalı ve kat irtifaki tapusunun olması gerekmektedir.

Kredi borcumu erken kapatabilirmiyiz?

Evet, sadece erken kapama cezası olan yüzde 2’yi ödemeniz gerekir. Örneğin 5.000 TL yatırdınız, ceza olarak 100 TL kesilecektir.

Kırmızı kalemi olanlarda bu hizmetten yararlanabiliyor mu?

Evet, kırmızı kalemi olan gurbetçilere bazı Türk Bankaları ipotekli veya konut teminatlı bireysel kredi vermektedir. Çünkü teminat olarak alacağınız evin üzerine banka ipotek koymaktadır.

Türkiye'de almak istediğim evin tamamına kredi alabilirmiyim?

Evet mümkün, Türkiye’de kendinize ait bir eviniz varsa, evinizin değeri ve geliriniz de uygunsa 100% kredi verilebilmektedir. Eviniz yoksa sadece ekspertiz değerinin yüzde yetmişine kadar kredi verilebilmektedir.

Kredi başvurumu doğrudan size yapabilirmiyim?

Evet, bunun için aşağıdaki belgeleri info@samyelivillalari.com adresine e-mail ile gönderebilirsiniz.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Türk vatandaşlığından çıkmış kişilerin Türk Konsolosluğu’ndan ‘Mavi Kart’ almaları gerekmektedir).
 • İş veren yazısı.
 • BKR
 • Son iki aylık maaş bordrosu.
 • İkametgah
 • Banka Ekstresi (kira ve maaş miktarı gözükmeli).
 • Kendi iş yeriniz varsa, son iki yıllık karşılaştırmalı kar/zarar tablosu.
 • Ticaret odası kaydı.
 • Bir adet vesikalık renkli fotoğrafınız.

Başvuru için gerekli evraklar nelerdir?

Aşağıdaki belgeleri hazırladıktan sonra iletişim bölümümüzde adres bilgileri bulunan en yakın acentamıza şahsen başvurunuz veya gerekli belgeleri doğrudan salman@samyelivillalari.com adresine e-mail ile gönderiniz veya 00902566145711 den arayın

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Türk vatandaşlığından çıkmış kişilerin Türk Konsolosluğu’ndan ‘Mavi Kart’ almaları gerekmektedir).
 • İş veren yazısı.
 • BKR
 • Son iki aylık maaş bordrosu.
 • İkametgah
 • Banka Ekstresi (kira ve maaş miktarı gözükmeli).
 • Kendi iş yeriniz varsa, son iki yıllık karşılaştırmalı kar/zarar tablosu.
 • Ticaret odası kaydı.
 • Bir adet vesikalık renkli fotoğrafınız.

Sizin aracılığınız ile kredi almamım faydaları nelerdir?

Türkiye’de gayrimenkul alımı profeyonel kuruluşlarla yapılmalıdır. Samyeli villaları ekibi Türkye’de sizin için bankalara başvuru yapar, en uygun şartlarda kredi teklif veren bankayı size önerir. Ekspertizi, Tapu Müdürlüğü’nü, Belediye’yi, Bankaların avukatını ve tapu devrini koordine eder, bu zor ve karmaşık süreçte size sadece güvenle Tapu dairesinden tapunuzu almak kalır.

Türkiye'de kullanacağım kredi yaşadığım ülkeye bildirilcek mi?

Hayır. Türkiye henüz Avrupa Birliği’ne üye olmadığı için krediniz yaşadığınız ülkenin kredi sisteminde gözükmemektedir.

Almak istediğim evi bir başkasının üzerine yapabilirmiyim?

Evet, yapılabilmektedir.

Almak istediğim evin yarısı eşimin üzerine olabilirmi?

Evet. Bunu başvuru aşamasında belirtmeniz gerekmektedir.

Euro cinsinden kredi alabilirmiyim?

Yeni yasaya göre Türk vatandaşları sadece TL olarak kredi veya hypotheek alabilmektedir. Türk vatandaşı olmamanız şartıyla Euro cinsinden kredi kullanabilirsiniz.

Avrupa ülkelerinde kredi faizler çok daha düşük. Avrupadan kredi alabilirmiyim?

Hayır. Avrupa bankaları Türkiye’den ev alımı konusunda maalesef kredi vermemektedirler.

Kredinizin faiz oranıyla, cebinizden çıkacak toplam faiz miktarını mutlaka dikkate alıp hesaplatmanız gerekmektedir. Avrupa’da faizler düşük diye alacağınız bir kredinin vadesi uzun olduğu için 30 senede en az aldığınız kredi miktarı kadar faiz gelecektir. Türkiye’de vade kısa olduğu için, faiz yüksek de olsa kısa vadede borcunuzu ödeyeceğiniz için cebinizden daha az faiz çıkacaktır.

Türkiye'de ki faiz oranları ile ev almak ne kadar mantıklı?

Bir ülkede faiz oranları ile konut fiyatları arasında ters bir ilişki vardır. Faizler düştükçe kredilere talep artar, artan talep ev fiyatlarını arttırır. Bu durumda da yüksek fiyattan ev almak durumuyla karşılaşırsınız. Tavsiyemiz müteahhitten sıkı bir pazarlıkla evinizi almanız ve kredi borcunuzu en kısa sürede bankaya ödemeniz. Böylece hem alırken kazanmış olursunuz, hem de cebinizden daha az para çıkmış olur.

Türkiye'de evli gözüküyorum. Ama avrupa da boşandık. Kredi alabilirmiyim?

Eğer eski eşiniz Aile Muvaffakatnamesine imza atarsa alabilirsiniz. Aile muvaffakatnamesi şu anlama gelir;eşimin aldığı kredi hakkında bilgim var. Krediye kefil anlamına gelmez. Türk Medeni Kanununa göre bu bu belge bankalar tarafından mutlaka alınması gerekmektedir. Aksi takdirde Türkiye’de de boşanmanız gerekiyor.

Türkiye'de evimin üzerine para çekebilirmiyim?

Evet. Gelirinizin de uygun olması şartıyla evinizin ekspertiz değerinin yarısına kadar kredi alabilirsiniz.

Daha önce kredi almıştım. Peki, düşük bir faizle sizin çalıştığınız bankalara transfer edebilirmiyim ?

Evet. İndirimli Gurbetçi Kredi Hizmetimizden faydalanmanızı öneririz. Böylece daha az faiz ödemiş olusunuz.

Alacağım kredinin taksitlerini gider olarak gösterip, yaşadığım ülkede vergi avantajı sağlayabilirmiyim?

Evet. Alacağınız krediyi kendi işyerinizde kullanmanız ve bunu belgeleminzi durumunda ödeyeceğiniz faiz giderlerini gelirinizden düşebilir ve böylece yaşadığınız ülkede daha az gelir vergisi ödeyebilirsiniz.

Ev almak istiyorum, ancak öncelikle kredi alıp alamayacağım konusunda nasıl emin olabilirim ?

Başvuru evraklarını eksiksiz vermeniz durumunda bir hafta içerisinde ön onay alıp bilgilendirilirsiniz. Siz de bu ön onay sonrası Türkiye’ye gidip evinizi bulursunuz. Siz Türkiye’deyken evinize ekspertiz yaptırılır, bankadan teklif mektubunuz alınır. Teklif mektubunu imzalamanız sonrasında kredinizi kullanıp, tapunuzu alıp Avrupa’ya geri dönerbilirsiniz. Böylece Türkiye’ye iki kez gitmemiş olursunuz. Bunun için Türkiye’de en az 7 iş günü bulunmanız gerekebilir.


Adınız Soyadınız :
Şehir :
E-mail Adresiniz :
Telefon :
Konu :
Mesajınız :
   


Our Partner Links
Kusadasi Day Trips

Anasayfa - Site Map - Ekibimiz - İletisim

Bu site Damlacan Emlak kuruluşudur. Copyright © 2011-2012 Damlacan Emlak