Türk Hamamı
Hamam (Arapça حمّام, hammâm), özel bir düzenle ısıtılan sıcak ve soğuk suyu bulunan, yıkanma amacıyla kullanılan yapı. Hamamın tarihi Romalılar'a kadar uzanır. Vezüv yanardağının patlamasından sonra küller altında kalan Pompeii şehrinde yapılan kazılar, Romalılar'ın kullandıkları hamamları ortaya çıkarmıştır. Bu hamamların yalnız temizlik için değil, zevk ve eğlence için de yapıldığı anlaşılmaktadır. Romalılarda sınıf farkı olduğu için, hamamlarda kölelerle asillerin giriş kapıları ve yıkandıkları yerler ayrılmıştı. Roma hamamlarında ayrıca buhar banyosu yeri, soğuk ve sıcak su havuzları da vardı. Kuşadası Satılık Yazlık
Şirince
Şarabı ve Eski Rum Evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizi kendine çeken Şirince; İzmir’in Selçuk ilçesinden 8 km ve Kuşadası’ndan 25km uzaklıkta bulunan, tarihi mimarisini korumayı başarmış turistik bir köydür. Dağların arasında dört bir yanı ağaçlarla çevrili olan köyün kendi kadar isminin nerden geldiği ve tarihi de dikkat çekicidir. Özgün adı olan Kırkınca'nın efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen verildiği rivayet edilir.

Tekne Turları
Sahip olduğu doğal güzellikleriyle çok çeşitli tatil imkânları sunan Kuşadası'nda tatil için ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler düzenlenen tekne turlarıyla eşsiz güzel kıyıların ve denizin keyfini çıkartmaktadırlar. Birbirinden güzel Baradan, Soğuksu, Maydanoz, Paradise gibi koylarda yüzüp, müzik eşliğinde gün boyu eğlenceyi çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.


Dalış
Kuşada'sının eşsiz güzellikdeki koylarından başlayıp, deniz altının gizemli ve büyülü dünyasını keşfetmek ve güzel bir gün geçirmeniz için her gün düzenlenen dalış turu.

Adaland
Avrupanın en büyük su parkı sizler için hizmet vermektedir. Bu sezon 6 yeni su kaydırağı ile hizmete girmiş bulunmaktadır.
Ücretsiz servis, müzik, eğlence, heycan ve maceraya hazırmısınız...

Türk Gecesi
Türk geleneksel eğlenceleri, halk dansları ve dansöz, Türk usulü açık büfe akşam yemeği, limitsiz içki sizler için müthiş bir akşam olucak.


Efes Antik Kenti
Anadolu'nun batı kıyısında, bugünkü Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan, daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Klasik Yunan döneminde İyonya'nın oniki şehrinden biriydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır.
Meryem Ana
Azize Meryem Ana'nın kaldığı bu ev, 1967 yılında Papa VI. Paul ve 1979 yılında Papa II. Jean Paul tarafından ziyaret edilmiştir.Vatikan tarafından kutsal ilan edilen Meryem Ana Evi, dünyanın dört bir yanından gelen Hıristiyanların ziyaret ettiği, gözde, Kutsal bir yer olmuştur.Samos(Sisam)
Aydın ili, Kuşadası ilçesi'nde bulunan Dilek Yarımadası'na oldukça yakındır. Kuşadası'ndan günlük işleyen birkaç seferle deniz yolunda kolaylıkla ulaşılabilen Samos adasının görülmeye değer pek çok yeri vardır. Bunlar arasında antik kent, kente su taşıma amaçlı M.Ö. 6. yüzyıldan kalma tünel, Hera tapınağı, herkesin Türkçe konuştuğu Karaveli köyü, Yenikarlovası balıkçı kasabası sayılabilir. Ayrıca Gümüldür'den rahatlıkla görülebilen ve Tavşan Adasının tam karşısındadır.
Pamukkale
Pamukkale, güneybatı Türkiye'deki Denizli ilinde doğal bir mevkidir. Kent kaplıcaları ve akan sulardan kalan karbonat mineralleri teraslarını, travertenleri kapsamaktadır. Türkiye'nin İç Ege bölgesinde, ılıman bir iklimi olan Menderes Nehri vadisinde bulunur.
Bodrum
Homeros'un 'Ebedi mavilikler ülkesi' dediği ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir'in de 'başka yerde olup nur içinde yatılacağına burada nur içinde yaşanır' demesi boşuna değildir. Tarih boyunca, önceki adıyla Halikarnassos, sonra da Bodrum, paylaşılamayan ve uğrunda hep mücadele edilen bir yer olmuştur. Bodrumda gün boyunca eğlencenin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bodrum kalesi ve sualtı müzesi, ünlü Bodrum salı pazarı, günlük olarak düzenlenen motor turları, Mavi yolculuk, Antik tiyatro'dan eşsiz bodrum manzarası, ünlü bodrum barları, Gümüşlük'te manzaraya karşı balık yemeği ile gününüzü güzel geçirebilirsiniz.

Our Partner Links
ephesus half day tours

Anasayfa - Site Map - Ekibimiz - İletisim

Bu site Damlacan Emlak kuruluşudur. Copyright © 2011-2012 Damlacan Emlak